სალომე ზურაბიშვილი პრეზიდენტ ტრამპის წინასაინაუგურაციო წვეულებას დაესწრო, რომელიც ვაშინგტონში 17 იანვარს გაიმართა.
საქართველოს მეხუთე პრეზიდენტის ღონისძიებაზე ყოფნის ამსახველი ფოტოები თავად ზურაბიშვილმა და ასევე, ამერიკელმა კონგრესმენმა ჯო უილსონმა გამოაქვეყნეს. სალომე ზურაბიშვილი სწორედ კონგრესმენ უილსონის მიწვევით, 20 იანვარს დონალდ ტრამპის ინაუგურაციას დაესწრება.
კონგრესმენმა უილსონმა სალომე ზურაბიშვილი აშშ-ის მომავალ სახელმწიფო მდივან მარკო რუბიოს, მომავალ თავდაცვის მდივან პიტ ჰეგსეთსა და არჩეული პრეზიდენტის ვაჟს, დონალდ ტრამპ უმცროსს, წარუდგინა როგორც საქართველოს ლეგიტიმური პრეზიდენტი.
სალომე ზურაბიშვილმა, წინასაინაუგურაციო მიღების დასრულების შემდეგ, პლატფორმა X-ზე დაწერა, რომ "ტრამპის მომავალი ადმინისტრაციის საკვანძო პირებს ქართველი ხალხის სასწრაფო თხოვნა გადასცა: ახალი, თავისუფალი და სამართლიანი არჩევნების საჭიროება".
"პატივი მქონდა დავსწრებოდი "რესპუბლიკური პარტიის" წინასაინაუგურაციო მიღებას დონალდ ტრამპ უმცროსის მიწვევით. ეს შესაძლებლობა გამოვიყენე, რათა ტრამპის მომავალ ადმინისტრაციაში საკვანძო გადაწყვეტილების მიმღები პირებისთვის ქართველი ხალხის სასწრაფო თხოვნა გადამეცა: ახალი, თავისუფალი და სამართლიანი არჩევნების საჭიროება," - დაწერა სალომე ზურაბიშვილმა.

Salome Zourabichvili attended a pre-inauguration party for President Trump, which took place in Washington on January 17.
Photos featuring the fifth president of Georgia at the event were shared by Zourabichvili herself as well as by U.S. Congressman Joe Wilson.
She is set to attend Donald Trump’s inauguration on January 20, having received an invitation from Congressman Wilson.
During the event, Congressman Wilson introduced Salome Zourabichvili to key figures in the incoming administration, including U.S. Secretary of State Marco Rubio, Secretary of Defense Pete Hegseth, and Donald Trump Jr., the son of the president-elect, referring to her as the legitimate president of Georgia.
Following the pre-inaugural reception, Salome Zourabichvili posted on Platform X, stating that she had "conveyed the urgent request of the Georgian people to key figures in the incoming Trump administration: the need for new, free, and fair elections."
"I had the honor of attending the pre-inauguration reception of the GOP at the invitation of Donald Trump. I used this opportunity to convey the Georgian people’s urgent plea to key policymakers in Trump’s incoming administration: the need for new, free, and fair elections" - Salome Zourabishvili wrote.