ისრაელის თავდაცვის მინისტრის, იოავ გალანტის თქმით, ჰეზბოლას წინააღმდეგ ისრაელის ომის მომდევნო ფაზა მალე დაიწყება.
"ეს მნიშვნელოვანი ფაქტორი იქნება უსაფრთხოების მდგომარეობის შეცვლაში და საშუალებას მოგვცემს შევასრულოთ მოსახლეობის სახლებში დაბრუნების მნიშვნელოვანი მისია " თქვა გალანტმა ჩრდილოეთ საზღვარზე დანაყოფებთან შეხვედრისას.
ორ ამერიკულ გაზეთში გავრცელებული ინფორმაციის მიხედვით, რომ ისრაელის თავდაცვის ძალებმა უკვე დაიწყეს სახმელეთო რეიდები, რომელიც უფრო ფართო სახმელეთო სპეცოპერაციის სამზადისი შეიძლება იყოს.

The next phase of the war along the southern border of Lebanon is set to begin shortly, Israeli Defence Minister Yoav Gallant said on Monday.
“This will be a significant factor in changing the security situation and will allow us to complete the important [mission] of returning residents to their homes,” Gallant said while speaking with the heads of councils of northern border communities.
Two American newspapers have reported that the Israeli Defense Forces have already begun ground raids, which may be preparations for a larger ground operation.