საქართველოში აშშ-ის საელჩო ქართული ოცნების განცხადებებს ეხმაურება, რომელთა თანახმადაც ორგანიზაცია ISFED-ი 2020 წლის საპარლამენტო არჩევნებზე სახელმწიფო გადატრიალებას შეეცადა:
"ქართული ოცნების მხრიდან ხშირი ცრუ განცხადებების საპასუხოდ, რომ 2020 წელს არასამთავრობო ორგანიზაცია ISFED-ი სახელმწიფო გადატრიალებას შეეცადა, აღვნიშნავთ, რომ ISFED-ის მონაცემებით 2020 წლის არჩევნებში ქართული ოცნების გამარჯვება თავიდანვე დადასტურდა." - წერია საელჩოს განცხადებაში.
"რატომ აყენებს ქართული ოცნება ამერიკასთან პარტნიორობას რისკის ქვეშ 1.8%-ის გამო? - წერია საელჩოს გამოქვეყნებულ პოსტში.
გუშინ ამერიკის საელჩო ასევე გამოეხმაურა "მეორე ფრონტის" შეთქმულების თეორიას, რომელმაც ბოლო დროა ხელმძღვანელი პოლიტიკური პირების გამოსვლებში იჩინა თავი.

The U.S. Embassy in Georgia responds to statements made by the Dream party, which claim that the organization ISFED attempted a coup during the 2020 parliamentary elections:
"In response to frequent false statements from Georgian Dream that the non-governmental organization ISFED attempted a coup in 2020, we note that according to ISFED's data, Georgian Dream's victory in the 2020 elections was confirmed from the very beginning,"- the embassy's statement reads.
"Why does Georgian Dream Risk partnership with America because of 1.8%?" - says a card published by U.S. Embassy.
Yesterday, the U.S. Embassy also responded to the conspiracy theory of the 'Second Front,' which has recently surfaced in the speeches of leading political figures."