ამერიკის შეერთებული შტატების საელჩო საქართველოში წერს, რომ "მეორე ფრონტთან" დაკავშირებულმა ბრალდებებმა ხელმძღვანელი პოლიტიკური პირების გამოსვლებში თავი ისევ იჩინა.
„მეორე ფრონტთან“ დაკავშირებული ცრუ ბრალდებების გამო ამ ზაფხულს შეერთებულმა შტატებმა „ღირსეული პარტნიორის“ წვრთნები განუსაზღვრელი ვადით გადადო.სამწუხაროდ, დეზინფორმაციამ კვლავ იჩინა თავი, მათ შორის ბოლო რამდენიმე დღის განმავლობაში ხელმძღვანელი პოლიტიკური პირების გამოსვლებში. დეზინფორმაციაზე პასუხი მარტივია: „ძლიერ ქვეყნებს ძლიერი მოკავშირეები სჭირდებათ. რატომ გავანადგურებთ იმას, რასაც 32 წელია სათუთად ვაშენებთ?!“ - წერია საელჩოს გავრცელებულ განცხადებაში.
გუშინ, 29 სექტემბერს, თბილისის მერმა და ქართული ოცნების აღმასრულებელმა მდივანმა, კახა კალაძემ განაცხადა, რომ საქართველოში "მეორე ფრონტის" გახსნის დიდი საშიშროებაა. "მსოფლიოში არსებული დღევანდელი მოცემულობის გათვალისწინებით, დიდია საშიშროება იმისა, რომ საქართველოში მეორე ფრონტი გაიხსნას. ამის მიდრეკილება აქვთ რადიკალურ დაჯგუფებებს და მათ პატრონებს. ეს პროცესები დღეს არ დაწყებულა. პირდაპირ დავიწყეთ ჩვენ საუბარი, რა მუქარა და შანტაჟი არსებობდა, რომ ქვეყანა სანქციებს მიერთებოდა, ამიტომ არის მნიშვნელოვანი, რომ ქართულმა ოცნებამ მოიპოვოს საკონსტიტუციო უმრავლესობა". - თქვა მან.

The U.S. Embassy in Georgia states that accusations related to the "second front" have once again appeared in the speeches of leading political figures.
Due to the false accusations regarding the "second front," the United States indefinitely postponed the "Noble Partner" exercises this summer. Unfortunately, disinformation has resurfaced, including in the speeches of leading political figures over the past few days. The response to disinformation is simple: "Strong countries need strong allies. Why would we destroy what we have been carefully building for 32 years?" reads the statement released by the embassy.
Yesterday, on September 29, the Mayor of Tbilisi and the Executive Secretary of the Georgian Dream party, Kakha Kaladze, said that there is a significant danger of opening a "second front" in Georgia.
"Considering the current global situation, there is a great danger that a second front could be opened in Georgia. Radical groups and their patrons are inclined toward this. These processes did not start today. We openly started talking about the threats and blackmail that existed, suggesting that the country would be drawn into sanctions. That is why it is important for Georgian Dream to secure a constitutional majority," he said.