უკრაინის საგარეო საქმეთა სამინისტრო "ქართული ოცნების" მიერ გამოქვეყნებულ საარჩევნო ბანერებს ეხმაურება და "დაუშვებლად მიიჩნევს პოლიტიკურ რეკლამაში უკრაინის წინააღმდეგ რუსეთის დაუნდობელი ომის შედეგების ამსახველი სურათების გამოყენებას".
"უკრაინის საგარეო საქმეთა სამინისტრო გმობს და დაუშვებლად მიაჩნია პოლიტიკურ რეკლამაში უკრაინის წინააღმდეგ რუსეთის დაუნდობელი ომის შედეგების, ათასობით უდანაშაულო ხალხის ტანჯვისა და სისხლის, ეკლესიებისა და კაცობრიობის კულტურული მემკვიდრეობის განადგურების სურათების გამოყენება. ქართველ ხალხს შეუძლია არ ეშინოდეს ახალი ომის, ვიდრე უკრაინა რუსულ აგრესიას წინააღმდეგობას უწევს. ამ წინააღმდეგობის საშინელი ფასი, ასევე, საქართველოში მშვიდობის ფასია. მოვუწოდებთ საქართველოს მთავრობას, მმართველ “ქართული ოცნების” პარტიას და ყველა დაინტერესებულ მხარეს, რომ თავი შეიკავონ უკრაინისა და მისი მოქალაქეების წინააღმდეგ აგრესიული ომის თემის საქართველოს შიდა პოლიტიკურ ბრძოლაში გამოყენებისგან. უკრაინა თანმიმდევრულად, მყარად და მტკიცედ აგრძელებს საქართველოს სუვერენიტეტისა და საერთაშორისოდ აღიარებულ საზღვრებში ტერიტორიული მთლიანობის მხარდაჭერას. იმედი გვაქვს, რომ საქართველოში საპარლამენტო არჩევნები მშვიდობიანად და დემოკრატიულად ჩატარდება და ქართველი ხალხი გააგრძელებს ევროკავშირსა და ნატოში გაწევრიანების სტრატეგიულ კურსს", - ნათქვამია უკრაინის საგარეო სამქეთა სამინისტროს მიერ გამოქვეყნებულ განცხადებაში.
საქართველოს მასშტაბით, ქუჩებში "ქართული ოცნების" ახალი საარჩევნო ბანერები გამოჩნდა, სადაც მმართველი პარტია ამომრჩეველს მშვიდობასა და ომს შორის არჩევანის გაკეთებისკენ მოუწოდებს. ბანერების ერთ მხარეს, ნაცრისფერ ფონზე, რუსეთის თავდასხმების შედეგად დანგრეული უკრაინის ქალაქები, ეკლესიები, საავადმყოფოები და თეატრებია ნაჩვენები, მეორე მხარეს კი ფერადი კადრები საქართველოს სხვადასხვა ქალაქისა თუ შენობის ხედით. პარალელურად, იმავე შინაარსის ვიდეორგოლიც გამოქვეყნდა. ბანერებზე წარწერაა: "არა ომს! აირჩიე მშვიდობა!"

The Ministry of Foreign Affairs of Ukraine has reacted to the election banners published by "Georgian Dream," stating that it is unacceptable to use images depicting the consequences of Russia's merciless war against Ukraine in political advertising.
"The Ministry of Foreign Affairs of Ukraine condemns and considers inadmissible the use of the results of Russia's ruthless war against Ukraine in political advertising, including the suffering of thousands of innocent people and the destruction of blood, churches, and cultural heritage. The Georgian people should not fear a new war as long as Ukraine resists Russian aggression. The price of resistance is also the price of peace in Georgia. We call on the government of Georgia, the ruling "Georgian Dream" party, and all interested parties to refrain from using the topic of aggressive war against Georgia in the internal political struggle and to support sovereignty and territorial integrity within internationally recognized borders. We hope that the parliamentary elections in Georgia will be held peacefully and democratically, allowing the Georgian people to continue their strategic course toward joining the European Union and NATO," stated the Ministry of Foreign Affairs of Ukraine.
New election banners from "Georgian Dream" have appeared on the streets across Georgia, where the ruling party calls on voters to choose between peace and war. One side of the banners features a gray background with images of Ukrainian cities, churches, hospitals, and theaters destroyed by Russian attacks, while the other side displays colorful images of various cities and buildings in Georgia. At the same time, a video with similar content was published. The inscription on the banners reads: "No to war! Choose peace!"