გიორგი გახარიასა და მამუკა ხაზარაძეს შორის პოლიტიკური კოალიციის შექმნის მცდელობა, ამ ეტაპისთვის, უშედეგოდ დასრულდა. პარტია "საქართველოსთვის" გაავრცელა განხცადება, რომელშიც აღნიშნულია, რომ "მეორე მხარემ შიდა კონსენსუსს ვერ მიაღწია".
"ჩვენ გვერდზე გადავდეთ ჩვენი პარტიული ინტერესები და ყველაფერი დავთმეთ, სანაცვლოდ მეორე მხარემ ითხოვა ვადა შიდა კოალიციური შეთანხმებისთვის. ჩვენდა სამწუხაროდ, როგორც ჩანს, მეორე მხარემ შიდა კონსენსუსს ვერ მიაღწია. საარჩევნო დრო კონკრეტული გადაწყვეტილებების მისაღებად უკვე შეზღუდულია, შესაბამისად, ამ ეტაპზე შეთანხმების მიღწევა ვერ მოხერხდა. ჩვენსა და "ლელოს" შორის დაწყებული დისკუსია გვიჩენს პოზიტიურ მოლოდინებს, მომდევნო მოწვევის პარლამენტში თანამშრომლობასთან დაკავშირებით", - ნათქვამია გიორგი გახარიას პარტიის მიერ გამოქვეყნებულ განცხადებაში.
მეორე მხრივ, პარტია "ლელოს" ლიდერმა, მამუკა ხაზარაძემ განაცხადა, რომ გაერთიანებისთვის მზად იყო და პრეზიდენტის ადმინისტრაციაში შეთანხმებაზე ხელმოსაწერად მიდიოდა, როდესაც გახარიას პარტიამ მოლაპარაკებების წარუმატებლად დასრულების შესახებ განცხადება გამოაქვეყნა.
"გუშინ ჩვენ პრინციპულად მივაღწიეთ შეთანხმებას. დღეს, 14:00 საათზე გითხარით, რომ ჩვენი ჯგუფი და კოალიცია მზად არის ხელმოსაწერად და ველოდებით პრეზიდენტის მიერ დანიშნულ საათს. დაახლოებით 15:00 საათი იყო თუ 4 იყო დაწყებული, მე ვნახე განცხადება, რომელიც გახარიას პარტიამ გამოაქვეყნა. ჩვენ იმ პრინციპებზე, რომელიც გუშინ მოვილაპარაკეთ, მე ზად ვარ", - აღნიშნა მამუკა ხაზარაძემ მედიასთან საუბრისას.
მამუკა ხაზარაძის თქმით, გიორგი გახარიასთან შესაძლო გაერთიანებაზე ის "ლელოს" გარშემო უკვე შექმნილ კოალიციას წარმოადგენდა და ამ საკითხზე შეთანხმება მის გუნდში მიღწეული გახლდათ. კონკრეტულად, რა საკითხზე ვერ შეთანხმდნენ მხარეები, ჯერჯერობით, არ დაკონკრეტებულა.

The attempt to create a political coalition between Giorgi Gakharia and Mamuka Khazaradze has ended in vain at this stage. The party "For Georgia" released a statement mentioning that "the other party could not reach an internal consensus."
"We set aside our party interests and gave up everything. instead, the other side requested a deadline for an internal coalition agreement. Unfortunately for us, it seems that the other side could not reach an internal consensus. The time to make specific decisions ahead of the elections is already limited; therefore, at this stage, an agreement could not be reached. The discussions that began between us and "Lelo" give us positive expectations regarding cooperation in the parliament of the next convocation," the statement published by Giorgi Gakharia's party said.
On the other hand, the leader of the "Lelo" party, Mamuka Khazaradze, stated that he was ready for unification and was going to the presidential administration to sign the agreement when Gakharia's party published a statement about the unsuccessful conclusion of the negotiations.
According to Mamuka Khazaradze, regarding the possible union with Giorgi Gakharia, he represented the already formed coalition around "Lelo," and an agreement on this issue had been reached within his team. So far, it has not been specified what issue the parties could not agree on.