პარტია "საქართველოსთვის" ლიდერმა, გიორგი გახარიამ, წინასაარჩევნო კამპანიის ფარგლებში ამომრჩევლებთან შეხვედრაზე კიდევ ერთხელ გაიმეორა, რომ საქართველოში ეკონომიკა მართლაც იზრდება, თუმცა "გაზრდილი ეკონომიკა იმ 25-30 ოჯახის ჯიბეში ილექება, რომლებიც "ქართულ ოცნებასთან" არიან დაახლოებულნი".
"პოლიტიკური ძალა, რომელიც 2012 წელს, ხელისუფლებაში სამართლიანობისა და ღირსების ლოზუნგით მოვიდა, დღეს კორუფციასა და ნეპოტიზმშია ჩაფლული. მაშინ, როდესაც ჩვენ, ყოველდღიურად, კორუფციას ვებრძოდით, დღეს "ქართული ოცნება" და მისი პოლიტიკური ელიტები კორუფციის უფლებისთვის იბრძვიან. დღეს, "ქართული ოცნების", როგორც პარტიის მთავარი მამოძრავებელი ძალა - კორუფცია და ნეპოტიზმია და ეს ყოლვედღიურადაც კარგად ჩანს. ნიჭიერი ახალგაზრდები სამსახურს ვერ შოულობენ და ნორმალურ განათლებას ვერ იღებენ, რადგან მათი ადგილები დაიკავეს ვიღაცის ბიძაშვილებმა, მამიდაშვილებმა და ა.შ. კორუფცია არის ის, რაც სპობს ქვეყნის განვითარების ნებისმიერ შესაძლებლობას, კორუფცია არის უსამართლობის ფუნდამენტი, რის გამოც ახალგაზრდები საქართველოდან გარბიან. ამიტომ, კორუფცია და ნეპოტიზმი ჩვენ, ყველამ ერთად უნდა დავამარცხოთ. გვეუბნებიან, რომ ეკონომიკა იზრდება და მართლაც იზრდება, მაგრამ ეს გაზრდილი ეკონომიკა 25-30 ოჯახის ჯიბეში "მიდის". იმ ოჯახების, რომლებიც "ქართულ ოცნებასთან" არიან დაახლოებულნი. მე თქვენ გპირდებით, ჩვენ ვართ ის პოლიტიკური ძალა, რომელიც კორუფციასა და ნეპოტიზმს დაამარცხებს და ბიუჯეტიდან მოპარულ თითოეულ ლარს, ხალხის ფულს, ყველა იმ ვაჟბატონს უკან მოატანინებს. სხვანაირად ჩვენ ღირსეულ და ძლიერ ქართულ სახელმწიფოს ვერ ავაშენებთ", - მიმართა ამომრჩევლებს გიორგი გახარიამ.

The leader of the "For Georgia" party, Giorgi Gakharia, reiterated at a meeting with voters during the pre-election campaign that the economy in Georgia is indeed growing, although "the increased wealth is concentrated in the pockets of about 25-30 families who are close to the "Georgian Dream".
"The political force that came to power in 2012 with the slogan of justice and dignity is now mired in corruption and nepotism. While we were fighting corruption every day, today the "Georgian Dream" and its political elites are fighting for the right to corrupt practices. Currently, "Georgian Dream" is synonymous with corruption and nepotism, which is evident every day. Talented young people cannot find jobs or receive a proper education because their opportunities have been taken by someone's relatives. Corruption destroys any possibility for the country's development; it is the foundation of injustice, which is why young people are leaving Georgia. We must all unite to defeat corruption and nepotism. We are told that the economy is grwoing, and indeed it is growing, but this increased wealth goes into the pockets of 25-30 families - those who are close to the "Georgian Dream". I promise you, we are the political force that will defeat corruption and nepotism and recover every lari stolen from the budget—the people's money—from those gentlemen. Otherwise, we will not be able to build a decent and strong Georgian state," Giorgi Gakharia addressed the voters.