საქართველოს პარლამენტის წევრი რომან გოცირიძე წერს, რომ მმართველმა პარტიამ მოულოდნელად განსახილველად წარადგინა კანონპროექტი, რომელიც "ბიძინა ივანიშვილს აძლევს უფლებას, დაუბეგრავად და შავი ფულის გათეთრების წინააღმდეგ მოქმედი ნორმების გვერდის ავლით, ოფშორებში გადამალული ქონება საქართველოში შემოიტანოს".
"ამ წუთას, მოულოდნელად, "ქართულმა ოცნებამ" პარლამენტში შემოიტანა კანონპროექტი, რომლის მიხედვით ბიძინა ივანიშვილს ეძლევა უფლება დაუბეგრავად და შავი ფულის გათეთრების წინააღმდეგ მოქმედი ნორმების გვერდის ავლით შემოიტანოს საქართველოში ოფშორებში გადამალული თავისი ქონება, წილები, აქციები. კანონი ეხება მხოლოდ მას, რადგან ერთი ფიზიკური პირი უნდა ფლობდებს ოფშორული აქტივების 100 პტოცენტს. ახლა ნათელი მოეფინა, თუ რატომ აყიდინა ეროვნულ ბანკს ნახევარი მილიარდი დოლარის ღირებულების 7 ტონა ოქრო და რატომ ჩამოაქვთ საქართველოში დასასაწყობლებლად. ელოდება სანქციებს! გასაქცევი ადგილიც კი არა აქვს, აქ აპირებს ქვეყნის პირად ციხე-სიმაგრედ გადაქცევას. ვერ დაეპატრონება ქვეყანას. არ იცნობს ქართველ ხალხს", - წერს დეპუტატი რომან გოცირიძე.

Roman Gotsiridze, a member of the Parliament of Georgia, writes that the ruling party has suddenly presented a bill, which "gives Bidzina Ivanishvili the right to bring money hidden offshore to Georgia without paying taxes and bypassing norms against money laundering".
"At this moment, unexpectedly, Georgian Dream introduced a draft law to the parliament, according to which Bidzina Ivanishvili is allowed to import his property hidden offshore in Georgia without paying taxes and bypassing norms against money laundering. The law applies only to him as a natural person. He must own 100 percent of the offshore assets. Now it has become clear why he bought 7 tons of gold for storage in Georgia. He is not even going to turn the country into a personal fortress. He doesn't know the Georgian people," - MP Roman Gotsiridze wrote.