პარტია "საქართველოსთვის" ლიდერმა, გიორგი გახარიამ, ქვეყანაში არსებულ სისტემურ კორუფციაზე ისაუბრა და აღნიშნა, რომ დღევანდელი მთავრობა კორუფციასთან ბრძოლის ნაცვლად, მას "ახალისებს, რათა მეტი ლოიალობა მოიპოვოს, ლოიალობის მოპოვებას კი, არჩევნებისთვის აპირებს".
"ბევრი რამ ზედაპირზეა- ბიძინა ივანიშვილი ძალიან გამოცდილი და გონიერი ადამიანია და მან ძალიან კარგად იცის, რომ "ოცნება" უკვე დამარცხებულია, ამის გააზრება და აღქმა კი, იქნება უმძიმესი და მტკივნეული. შესაბამისად, ის ყველანაირად ეცდება, რომ მდგომარეობა გამოასწოროს. ის ხედავს, რომ მის გარდა ინსტიტუციონალურად არაფერი მუშაობს ქვეყანაში. სახელმწიფო დისფუნქციურია და მის გარეშე, არჩევნების მოგებაზე საუბარიც ზედმტია. ვინ უნდა მოიგოს ეს არჩევნები?! იმ პოლიტიკოსებმა, რომლებიც უკვე ყურადღებასაც არ აქცევენ, რას საუბრობენ, თუ იმ პოლიტიკოსებმა, რომლებიც ემსახურებიან პარტიას, ან იგივე ივანიშვილს და არა სახელმწიფოს? ამ ყველაფერს დაამატეთ კორუფციის ის ფორმები, რომელიც თვალსაჩინო გახდა ყოველდღიურ ცხოვრებაში. ყველას უნდა გვესმოდეს, რომ ამ ქვეყანაში, ღარიბ ქვეყანაში კორუფცია დანაშაული კი არა, ღალატია. როდესაც ქვეყანაში გყავს 170 ათასი სოციალურად დაუცველი ოჯახი, ეს კი, 650 ათას ადამიანზე მეტია და შენ ბედავ იმას, რომ არაკეთილსინდისიერად შეასრულო შენი საქმე კი არა, უბრალოდ, ამ ადამიანების ყოველდღიურ შემოსავალს, ფულს შეეხო და სახლში წაიღო, იმისთვის რომ შენი ოჯახი გყავდეს კარგად, რა თქმა უნდა, ეს ღალატია".
პარტია "საქართველოს" ლიდერმა ისაუბრა იმაზეც, როგორ გეგმავს თავად კორუფციასთან ბრძოლასა და იმ საქმეების გამოძიებას, რომელიც ამ საკითხს ეხება. კერძოდ, მისი თქმით, ეს არ უნდა იყოს შურისძიება.
"დაუსაბუთებელი გამდიდრება არის ის განზომილება, რომელიც ადამიანს აკისრებს ვალდებულებას, საიდან დააგროვა ეს ქონება, მაგრამ თუ ვერ ხსნის, ეს უნდა გახდეს გამოძიების საგანი. თუმცა ეს არ უნდა იყოს შურისძიება. ადამიანი, რომელიც ვერ ასაბუთებს და აღიარებს, არსებობს სხვადასხვა ფორმის ამნისტია. ეს არ არის უნიკალური მოვლენა, მსგავსი შემთხვევები ბევრგან მომხდარა".

The leader of the "For Georgia" party, Giorgi Gakharia, spoke about the systemic corruption in the country and noted that instead of fighting corruption, the current government "encourages it in order to gain more loyalty, and it intends to gain loyalty for the elections."
"A lot of things are on the surface - Bidzina Ivanishvili is a very experienced and intelligent person and knows very well that the "Georgian Dream" has already been defeated, and understanding and perceiving this will be the hardest and most painful. Therefore, he will try in every way to correct the situation. He sees that apart from it, nothing works institutionally in the country, the state is dysfunctional and without it, it is superfluous to talk about winning the elections. Who should win this election?! Those politicians who don't even pay attention to what they are talking about, or those politicians who serve the party, or the same Ivanishvili, and not the state? Add to all this the forms of corruption that have become visible in everyday life. Everyone should understand that in this country, in a poor country, corruption is not a crime, but a betrayal. When you have 170,000 socially vulnerable families in the country, which is more than 650,000 people, and you dare not do your job dishonestly, but simply touch the daily income of these people and take it home so that your family can be well, what? Of course, this is treason."
The leader of the "Georgia" party also spoke about how he plans to fight corruption and investigate the cases related to this issue. In particular, according to him, it should not be about revenge.
"Unjustified enrichment is the dimension that obligates a person to explain where they accumulated this property, but if they cannot explain, it should become the subject of an investigation. However, it should not be about revenge. For a person who cannot justify and confess, there are different forms of amnesty. This is not a unique event; similar cases have occurred in many places", - Said Giorgi Gakharia.