საქართველოს პრეიზდენტმა, სალომე ზურაბიშვილმა, ორბელიანების სასახლეში, საბჭოთა ოკუპაციის დღესთან დაკავშირებით გამართულ ღონისძიებაზე მოწვეულ ახალგზარდებს მიმართა, რომ "მნიშვნელოვანია, გვახსოვდეს, რა ძალები გვებრძოდნენ 25 თებერვალს და რა ძალები იბრძვიან ახლა". მისივე განცხადებით, მოახლოებული არჩევნებისთვის "ყველაფრისთვის მზად უნდა ვიყოთ", მათ შორის, რუსული პროპაგანდის გააქტიურებისათვის.
"19 თებერვლიდან 25 თებერვლამდე ვნების კვირაა და უცნაურია, რომ 25 თებერვალი სწორედ პარასკევია, მაგრამ ყველაზე მნიშვნელოვანია, რომ ჩვენ დავამარცხეთ 25 თებერვალი და დავამარცხეთ იმით, რომ დღეს საქართველო არის არამხოლოდ დამოუკიდებელი, არამხოლოდ სუვერენული ქვეყანა, არამედ, უკვე ევროკავშირის კანდიდატი. ეს ალბათ ყველაზე დიდი გამარჯვებაა, მაგრამ არ დაიჯეროთ, რომ ასეთი გამარჯვებები არ იწვევს თავის რეაქციებსა და სხვა, ახალ მცდელობებს. ამიტომ დღეს ძალიან მნიშვნელოვანია, გვახსოვდეს 25 თებერვალი, გვახსოვდეს, რა ძალები გვებრძოდნენ მაშინ და რა ძალები გვებრძვიან დღეს. ჩვენ ახლა, ძალიან რთულ პერიოდში შევდივართ, როცა ვამზადებთ არჩევნებს, რომლებიც (ყველა გვეუბნება და) ჩვენც კარგად ვიცით, გადამწყვეტი იქნება იმისათვის, რომ კიდევ უფრო მნიშვნელოვანი, ანუ მოლაპარაკებების გახსნის შემდეგი ნაბიჯი გადავდგათ. ამიტომ, ამ არჩევნების ირგვლივ ყველა იმ შავბნელი ძალების სასწაული ბრძოლა იქნება, რომლებსაც არ სურთ არც საქართველოს დამოუკიდებლობა, არც საქართველოს სუვერენობა, არც საქართველოს ევროპულობა. ამიტომ, ეს არჩევნები ერთგვარად იქნება, "ევროპა, თუ არა ევროპა" - ამ ტიპის არჩევნები და ყველაფრისთვის მზად უნდა ვიყოთ. რუსული პროპაგანდის გააქტიურებისათვის, რომელსაც უკვე ვხედავთ. პრორუსული ჯგუფების გააქტიურებისთვის, რომელსაც ასევე ვხედავთ, შეიძლება თავის თავს ასე არ უწოდებენ, მაგრამ ჩანს, რაც არიან და ასეთები ბევრი იქნება და მათი დაფინანსება ალბათ, არ გაუჭირდებათ. მთავარი, რაც მინდა გითხრათ არის ის, რომ უნდა იყოთ მობილიზებულნი. ეს თქვენი ქვეყანაა, თქვენი მომავალი და თქვენი სახელმწიფო. უნდა იყოთ მობილიზებულნი და ფხიზლად და რაც მთავარია, უნდა აკეთოთ თქვენი საქმე. ხალხის მობილიზაცია, ახალგაზრდების მობილიზაცია არის ის, რასაც რეალურად შეუძლია დაამარცხოს ყველა სხვა მცდელობა, რაც შეიძლება იყოს. მზად უნდა ვიყოთ, მაგრამ არაფრის არ უნდა გვეშინოდეს", - მიმართა საქართველოს პრეზიდენტმა ახალგაზრდებს.

The President of Georgia, Salome Zourabishvili, addressed the young people invited to the event held at the Orbelian Palace on the occasion of Soviet Occupation Day, stating that "it is important to remember the forces that fought against us on February 25 and the forces that are currently fighting against us." According to her own statement, for the upcoming elections, "we should be prepared for everything," including the activation of Russian propaganda.
"From February 19 to February 25 is the week of passion, and it is noteworthy that February 25 falls on a Friday. However, the most important point is that we overcame February 25, signifying that today Georgia is not only an independent and sovereign country but also a candidate state for the European Union. This achievement is perhaps the most significant victory. Nevertheless, it is important to acknowledge that such victories may provoke reactions and new attempts. Therefore, it is crucial today to remember February 25, to reflect on the forces that opposed us then and those that challenge us today. We are now entering a challenging period as we prepare for the upcoming elections, which everyone emphasizes will be decisive for the next crucial step: the commencement of negotiations. Therefore, around these elections, there will be a miraculous battle of all those dark forces that do not want either the independence of Georgia, the sovereignty of Georgia, or the European identity of Georgia. Therefore, this election will be, in a way, "Europe, or not Europe" - this type of election, and we should be prepared for everything, including the activation of Russian propaganda, which we already see. For the activation of pro-Russian groups, which we also observe, they may not explicitly identify as such, but it appears that they are. There will likely be many of them, and it may not be challenging to finance them. The main message I want to convey is that you should be mobilized. This is your country, your future, and your state. You need to be mobilized, vigilant, and, most importantly, you need to fulfill your responsibilities. The mobilization of the people, especially the youth, is something that can effectively counter all other efforts. We should be prepared, but we should not fear anything," the President of Georgia addressed the students.