საგარეო საქმეთა მინისტრი, ილია დარჩიაშვილი, მიუნხენის უსაფრთხოების კონფერენციის ფარგლებში, დემოკრატიის ეროვნული ფონდის დირექტორს, დეიმონ ვილსონს შეხვდა. სამინისტროს ინფორმაციით, "შეხვედრაზე საუბარი შეეხო რეგიონში არსებულ გეოპოლიტიკურ გარემოს, საქართველოს წარმატებას ევროინტეგრაციის გზაზე და ამ კონტექსტში საქართველოს გაზრდილ რეგიონალურ როლს".
სოციალურ ქსელ X-ზე გამოქვეყნებულ პოსტში, დემოკრატიის ეროვნული ფონდის დირექტორი, დეიმონ ვილსონი, საქართველოს საგარეო საქმეთა მინისტრის გვერდზე გაზიარებულ ინფორმაციას გამოეხმაურა და აღნიშნა, რომ მიმდინარე წლის "ოქტომბერში ჩატარებული არჩევნებით, საქართველოს აქვს შესაძლებლობა აჩვენოს საკუთარი ადგილი თავისუფალ სამყაროში"
"მადლობა ილია დარჩიაშვილს მიუნხენის უსაფრთხოების კონფერენციაზე შეხვედრისთვის. ოქტომბერში ჩატარებული არჩევნებით, საქართველოს აქვს შესაძლებლობა აჩვენოს საკუთარი ადგილი თავისუფალ სამყაროში ღია, გამჭვირვალე საარჩევნო გარემოს უზრუნველყოფით, რომელიც ქართველ ამომრჩეველს შესაძლებლობას მისცემს, არჩევნებში მაქსიმალურად ფართო ჩართულობით მიიღოს მონაწილეობა", - წერს დეიმონ ვილსონი.

During the Munich Security Conference, Minister of Foreign Affairs of Georgia, Ilia darchiashvili held a meeting with Damon Wilson, the director of the National Endowment for Democracy. According to the ministry, "The discussion during the meeting covered topics such as the geopolitical landscape in the area, Georgia's progress towards European integration, and the expanding regional significance of Georgia within this framework".
In a post published on the social media network X, the director of the National Endowment for Democracy, Damon Wilson, responded to the information shared on the page of the Minister of Foreign Affairs of Georgia and noted "With ellections in October, Georgia has an opportunity to demonstrate its place in the free world".
"Yes, thank you Ilia Darchiashvili for a meeting at Munich Security Conference. With elections in October, Georgia has an opportunity to demonstrate its place in the free world by ensuring an open, transparent electoral environment that allows for broadest possible participation by Georgians voters", - said Damon Wilson.