საფრანგეთის პარლამენტის წევრი, ბენჟამინ ჰადადი Globalnews.ge-სთან ინტერვიუში, უკრაინაში არსებულ ვითარებას აფასებს და ამბობს, რომ "უკრაინისთვის დახმარების აღმოჩენა, მთლიანად ევროპის უსაფრთხოებისთვის გადამწყვეტი საკითხია, რაც როგორც ევროპელ ლიდერებს, ისე, შეერთებული შტატების ოფიციალურ პირებსაც ესმით". მისივე განცხადებით, "უკრაინამ უნდა შეძლოს საკუთარი ტერიტორიების დაცვა და მიტაცებული მიწების დაბრუნება".
"უკრაინისთვის დახმარების აღმოჩენა, ჩვენი, მთლიანად ევროპის უსაფრთხოებისთვის გადამწყვეტი საკითხია და ეს გვესმის როგორც ევროპაში, ისე შეერთებულ შტატებშიც, რასაც ვაშინგტონში გამართული შეხვედრებისას ცალსახად ვგრძნობ. თითოეული კონგრესმენი, თუ შეერთებული შტატების ოფიციალური პირი, ჩვენს დიდ დელეგაციასთან ცხადად აფიქსირებს უკრაინის მხარდამჭერ პოზიციას - ჩვენ უნდა ვიყოთ უკრაინის ერთგულნი გრძელვადიან პერსპექტივაში. ეს ეხება როგორც ჩვენი თავისუფლებისა და დემოკრატიული ღირებულებების დაცვას, ასევე, უსაფრთხოების უზრუნველყოფას ევროპის კონტინენტზე. ვფიქრობ, ეს იმ ადამიანების გარდა ყველას ესმის, რომლებიც რუსეთის გავლენით ცდილობენ წარმოაჩინონ, რომ თითქოს დასავლეთი უკრაინაში მიმდინარე ომით გადაღლილია. კიდევ ერთხელ ვიმეორებ, უკრაინამ უნდა შეძლოს საკუთარი ტერიტორიების დაცვა და მიტაცებული მიწების დაბრუნება, ასევე, მიეცეს ფართო შესაძლებლობა, გახდეს ევროკავშირისა და ნატო-ს წევრი სახელმწიფო" - აღნიშნა ინტერვიუში ფრანგმა კანონმდებელმა.
მისივე განცხადებით, იმის გამო, რომ "კიევმა დასავლური მომავალი აირჩია, რუსეთი უკრაინული იდენტობის წაშლას და მისი, როგორც სახელმწიფოს დასრულებას გეგმავს".
"უკრაინამ დასავლური მომავალი აირჩია, სწორედ ამიტომ, რუსეთმა ღიად და საჯაროდ გამოაცხადა, რომ სურს უკრაინული იდენტობა წაშალოს და მისი, როგორც სახელმწიფოს არსებობა დაასრულოს. ეს ხომ ფაქტია? არ მესმის, ამის შემდეგ, რუსულმა პროპაგანდამ როგორ უნდა მოახდინოს გავლენა იმ ადამიანებზე, რომლებიც კრემლის განცხადებებს საჯაროდ ისმენენ. რა თქმა უნდა, ეს საფრთხეს უქმნის სრულიად დემოკრატიულ საერთაშორისო სისტემას, რომლის დაცვის სადარაჯოზეც ერთად უნდა ვიდგეთ. პუტინის სტრატეგიაა, დაგვყოს და უკრაინაზე ფოკუსი ეტაპობრივად დავკარგოთ, თუმცა ამ მიზანს ვერ აღწევს და არსებობს მყარი მოლოდინი, რომ ვერც ვერასდროს შეძლებს. დასავლეთის ასეთი ერთიანობა მას ყველაზე მეტად აცოფებს, რასაც დარწმუნებული ვარ, უკრაინაში შეჭრისას ვერც კი წარმოიდგენდა. რუსეთი ევროპული ქვეყნებისთვის არამხოლოდ საგარეო საფრთხედ იქცა, ის ტრანსფორმირდა შიდა საფრთხედაც, რადგან შიდა პოლიტიკურ განხილვებშიც კი, უკვე ბევრს ვსაუბრობთ, თუ როგორ უნდა გავუმკლავდეთ კრემლიდან მომავალ გამოწვევებს. სამწუხაროდ, უნდა ვაღიაროთ, რომ წლების წინ, ასეთი მიდგომა ნამდვილად არ გვქონდა. ჩვენმა სტრატეგიამ რუსეთთან არ იმუშავა და დღეს ჩანს, რომ შეცდომაც კი იყო. თუმცა შეცდომის გამოსწორების დრო ყოველთვის გვაქვს და ახლა ვითარების შეცვლა სწორედ იმით შეგვიძლია, კრემლს გამარჯვების შესაძლებლობა არ მივცეთ. თუ გარკვეული ჯგუფი, სკეპტიკურად იყო განწყობილი დეკემბრის სამიტის წინ და ფიქრობდა, რომ უკრაინასთან ევროკავშირში გაწევრიანებასთან დაკავშირებით მოლაპარაკებების გახსნას ვერ შევძლებდით, ევროსაბჭომ ამ გადაწყვეტილების მიღება მოახერხა. ეს ისტორიული შეთანხმება გახლდათ და დარწმუნებული ვარ, სწრაფი ტემპით შევძლებთ კიდევ უფრო მაღალ საფეხურებზე გადასვლას", - განაცხადა საფრანგეთის პარლამენტისა და მმართველი პარტიის წარმომადგენელმა ბენჟამინ ჰადადმა Globalnews.ge-სთან ინტერვიუში.

In an interview with Globalnews.ge, member of the French Parliament Benjamin Hadad evaluates the current situation in Ukraine and states that "finding help for Ukraine is a crucial issue for the security of Europe as a whole, which both European leaders and United States officials understand." According to his own statement, "Ukraine must be able to protect its own territories and reclaim occupied lands."
"Finding help for Ukraine is a crucial issue for our security, for Europe as a whole, and we understand this both in Europe and in the United States, which I feel unequivocally at the meetings in Washington. Each congressman, if an official of the United States, with our large delegation, clearly states the position of support for Ukraine - we must be loyal to Ukraine in the long run. This is about protecting our freedom and democratic values, as well as ensuring security on the European continent. I think everyone understands this, except for those people who, under the influence of Russia, are trying to show that the West is tired of the ongoing war in Ukraine. I repeat once again, Ukraine must be able to defend its territories and reclaim the occupied lands, as well as be given a wide opportunity to become a member state of the European Union and NATO," - the French lawmaker said in the interview.
According to his own statement, "because Kiev has chosen a Western future, Russia is planning to erase the Ukrainian identity and end it as a state."
"Ukraine has chosen a Western future; that's why Russia has openly and publicly announced that it wants to erase Ukrainian identity and end its existence as a state. This is a fact. I don't understand how Russian propaganda is supposed to influence people who follow the Kremlin's statements. They listen publicly. Of course, this poses a threat to the fully democratic international system, the protection of which we must stand together. Putin's strategy is to divide us and gradually shift the focus away from Ukraine, but he is not achieving this goal, and there is a strong expectation that he will never be able to. Such unity of the West scares him the most, which I am sure he could not even imagine when he invaded Ukraine. Russia has not only become an external threat to European countries but has also transformed into an internal threat, as even in domestic political discussions, we are already talking a lot about how to deal with the challenges coming from the Kremlin. Unfortunately, we have to admit that years ago, we didn't really have such an approach. Our strategy did not work with Russia, and today it seems that it was even a mistake. However, we always have time to correct our mistakes, and now we can change the situation precisely by not giving the Kremlin the opportunity to win. If a certain group was skeptical before the December summit and thought that we would not be able to open negotiations with Ukraine regarding joining the European Union, the European Council managed to make this decision. This was a historic agreement, and I am sure that we will be able to move to even higher levels at a fast pace," - said Benjamin Haddad, representative of the French Parliament and the ruling party, in an interview with Globalnews.ge.