მარტის აქციებზე პოლიციელების ჯანმრთელობის ხელყოფისა და სახელმწიფო ქონების განადგურების ბრალდებით დაკავებული 21 წლის ლაზარე გრიგორიადისი სასამართლომ დამნაშავედ ცნო და მოსამართლე ზვიად შარაძემ მას თავისუფლების 9 წლით აღკვეთა მიუსაჯა. აღნიშნული გადაწყვეტილებით მოსამართლემ ბრალდების მხარის შუამდგომლობა სრულად დააკმაყოფილა. განაჩენის გამოცხადებისას ლაზარე გრიგორიადისი სასამართლო დარბაზში იმყოფებოდა. ის წარდგენილ არც ერთ ბრალდებაში თავს დამნაშავედ არ მიიჩნევს.
მსჯავრდებულის ოჯახმა პრეზიდენტს შეწყალების თხოვნით უკვე მიმართა. პრეზიდენტის ადმინისტრაციასთან ლაზარე გრიგორიადისის ოჯახის წევრებთან ერთად, უფლებადამცველები და მხარდამჭერებიც შეიკრიბნენ.

The court found 21-year-old Lazare Grigoriadis, who was arrested on charges of harming the health of police officers and destroying state property during the March protests, and Judge Zviad Sharadze sentenced him to 9 years of imprisonment. With the mentioned decision, the judge fully satisfied the motion of the prosecution.
Lazare Grigoriadis was present in the courtroom when the verdict was announced. He does not consider himself guilty of any of the charges presented. The convict's family has already appealed to the president for a pardon. Along with Lazare Grigoriadis's family members, human rights defenders, and supporters gathered at the presidential administration.