პარტია "ქართული ოცნების" თავმჯდომარის, ირაკლი ღარიბაშვილის განცხადებით, "მთელ მსოფლიოში მიმდინარეობს აღვირახსნილი კამპანია, აღვირახსნილი პროპაგანდა და ბაღებსა და სკოლებში ბავშვებს აჩვენებენ ტრანსგენდერებს".
"რაც შეეხება დაანონსებულ კანონპროექტს, ეს არის ძალიან მნიშვნელოვანი საკითხი. მესმის, რომ ერთის მხრივ, ეს არის მგრძნობიარე საკითხი მთელი საზოგადოებისთვის, ჩვენი ხალხის 90%-ზე მეტი ასე არის განწყობილი, რომ აუცილებელია ჩვენი შვილების, შვილიშვილების ახალგაზრდა თაობის დაცვა, აი, ამ მავნებელი, პირდაპირ უნდა ითქვას, ანტიეროვნული, ანტიადამიანური პროპაგანდისგან. გადახედეთ რა ხდება მთელ მსოფლიოში, როგორი ტენდენციაა. მთელ მსოფლიოში მიმდინარეობს აღვირახსნილი კამპანია და პროპაგანდა. ბაღებშსა და სკოლებში მიჰყავთ ტრანსგენდერები, ბავშვებს აჩვენებენ ტრანსგენდერებს და ეუბნებიან, ყველგან - ამერიკასა და ევროპაში ბაღებში, სკოლებში მიჰყავთ ტრანსგენდერები და ეუბნებიან, თუ არ მოგწონთ თქვენი სქესი შეგიძლიათ შეიცვალოთ. ეს პროპაგანდა მოედო მთელ მსოფლიოს და დღეს საგანგაშო ვითარებაა. ამიტომ, აუცილებელია და ჩვენ გვქონდა ამის თაობაზე გუნდში მსჯელობა, საპარლამენტო უმრავლესობა გამოვიდა ამ ინიციატივით, ჩვენი გუნდის სახელით გააჟღერა ეს ინიციატივა. ვფიქრობ, რომ საზოგადოება ამას სწორად გაიგებს. ჩვენ ისევე, როგორც თავის დროზე მივიღეთ ანტიდისკრიმინაციული კანონი, თუ გახსოვთ, მაშინ მე გავახმოვანე ის ინიციატივა, რომელიც უკავშირდებოდა ქორწინების დეფინიციის განსაზღვრას კონსტიტუციაში. გახსოვთ, რომ რამდენიმე წლის შემდეგ, მოგვიანებით, 2017 წელს კონსტიტუციაში განისაზღვრა ქორწინების დეფინიცია, როგორც ქალსა და მამაკაცს შორის ურთიერთობა. ეს არის საკითხები, რასაც ძალიან სერიოზული მიდგომა სჭირდება", - აღნიშნა მედიასთან საუბრისას საქართველოს მმართველი პარტიის თავმჯდომარემ.

According to the chairman of the "Georgian Dream" party, Irakli Gharibashvili, "all over the world, there is an unbridled campaign, unbridled propaganda, and transgenders are being shown to children in kindergartens and schools."
"As for the announced bill, this is a very important issue. I understand that, on the one hand, this is a sensitive issue for the whole society. More than 90% of our people are of the opinion that it is necessary to protect the young generation of our children and grandchildren from this pest — it must be said directly — of anti-national, anti-human propaganda. Take a look at what is happening around the world, what is trending. Unbridled campaigning and propaganda are going on all over the world. Transgenders are being brought to kindergartens and schools; children are being shown transgenders and told — everywhere, in America and Europe — that if you don't like your gender, you can change it. This propaganda has spread all over the world, and today it is an alarming situation. Therefore, it is necessary, and we had a discussion about it in the team. The parliamentary majority came up with this initiative and announced it on behalf of our team. I think the public will understand it. We also adopted the anti-discrimination law at the time. If you remember, then I voiced the initiative that was related to defining the definition of marriage in the constitution. A few years later, in 2017, the Constitution defined marriage as a relationship between a man and a woman. These are issues that require a very serious approach," said the chairman of the ruling party of Georgia while talking to the media.