პარტია "საქართველოსთვის" ლიდერი, გიორგი გახარია დარწმუნებულია, რომ "ბიძინა ივანიშვილს არ აქვს რესურსი, პოლიტიკურ დებატებზე უარი თქვას".
"ის თუ არ გახდა ამ საარჩვენო კამპანიის სახე, ლოგიკური დასკვნა ორი მიმართულებით შეგვიძლია გავაკეთოთ. პირველი, რომ ის ემზადება არჩევნების გასაყალბებლად, იმიტომ რომ ის ადამიანები, რომლებიც მისგან ელოდებიან ნებართვას, ტაში დაუკრან ან სცენაზე ავიდნენ, დამოუკიდებელ პოლიტიკას ქვეყანაში ვეღარ გაატარებენ. მან ერთი ადამიანი უაპელაციოდ გააგდო, მეორე დააწინაურა, ან არ დააწინაურა, არავინ იცის, რა შედეგები მოჰყვება ამას. ამის შესახებ კი, არანაირი ახსნა-განმარტება არ ყოფილა და მოტივაცია არ ახსნილა. გამოდის, რომ ეს ხალხი არაფერზეა პასუხისმგებელი. ამიტომ ვთვლი, რომ იმ შემთხვევაში, თუ ივანიშვილი არ გახდება პოლიტიკური პროცესის არამხოლოდ ნაწილი, არამედ, " ქართული ოცნების" მხრიდან საარჩევნო კამპანიის ხელმძღვანელი, არ ჩაერთვება ამ პროცესში და თვითონ არ აიღებს ღიად პასუხისმგებლობას, არა როგორც საპატიო თავმჯდომარე... ასე არჩევნებს ვერ მოიგებს. საპატიო თავმჯდომარე ხომ იცით, როგორი რამეა, თან ხარ, თან არ ხარ, სადღაც შუაში ხარ. შეგიძლია თქვა, რომ მე საპატიო თავმჯდომარე ვარ, პარტიის თავმჯდომარე ღარიბაშვილია, რაც გინდა ის დაუძახე და მას ელაპარაკეთ. ან მთავრობის თავმჯდომარე გყავთ, რაც გინდა ის ათქმევინე. როდესაც ეს ადამიანები მან განამწესა ისეთ პოზიციებზე, სადაც მათ ქვეყანაზე პასუხისმგებლობა უნდა აიღონ, რა თქმა უნდა, გარდა იმისა, რომ ეს უპატივცემლობა და შეურცხყოფაა მოქალაქეების, ასე არჩევნებს ვერ მოიგებს. შესაბამისად, მას მოუწევს", - აღნიშნა პარტია "საქართველოსთვის" ლიდერმა.
მისივე განცხადებით, "შეუძლებელია საზოგადოება ვერ ხედავდეს, რომ დასუსტებული, არარაციონალური, დეგრადირებული "ოცნება", პირველ რიგში, იმის რისკს ზრდის, რომ თეორიულად გაჩნდეს შესაძლებლობა, ნაციონალური მოძრაობა ხელისუფლებაში დაბრუნდეს".
"დღეს ქვეყნის სათავეში გვყავს ადამიანები, რომლებსაც საკუთარი ნება არ გააჩნიათ, პასუხისმგებლობაც არ აქვთ გააზრებული. ისინიც სიამოვნებით გაიშვერენ ხელს, უკვე ფორმალურად პოლიტიკაში დაბრუნებული ბიძინა ივანიშვილისკენ - აგერ საპატიო თავმჯდომარეს მოკითხეთ. ერთი კვირის წინ, ქვეყანაში მმართველი პარტია ამბობდა, რომ ქვეყანაში 60% გვაქვს მხარდაჭერა, ჩვენ გადაგარჩინეთ ომისგან და შევინარჩუნეთ მშვიდობა, ამავე დროს, ჩვენ გვაქვს ორნიშნა ეკონომიკური ზრდის მაჩვენებელი, მივიღეთ კანდიდატის სტატუსი. ამავე დროს, ვხედავთ, რომ ნაციონალური მოძრაობის რეიტინგი თავისუფალ ვარდნაშია და ერთადერთი კითხვაა, ორ ნაწილად დაიშლება, თუ ოთხ ნაწილად. ასეთ დროს, პოლიტიკაში შემოდის, უნდა ვაღიაროით, ყველაზე რესურსული ადამიანი. ერთი ადეკვატური მიზეზი მაინც მითხარით, არ არსებობს მიზეზი. შემიძლია მას დავპირდე, რომ არცერთ სიტყვას, ამ დებატების დროს, წარსულზე არ ვიტყვი, არცერთი სიტყვით წარსულს არ შევეხები, რადგან მაქვს იმდენი პასუხისმგებობა, რომ ნაციონალურ მოძრაობას არ მივცე შესაძლებლობა, დეგრადრირებული და დასუსტებული "ქართული ოცნებით" ისარგებლოს. შეუძლებელია საზოგადოება ვერ ხედავდეს, რომ დასუსტებული, არარაციონალური, დეგრადირებული "ქართული ოცნება", პირველ რიგში, ჩვენთვის წარმოადგენს უზარმზარ რისკს, რომ თეორიული შესაძლებლობა არ გაჩნდეს, ნაციონალური მოძრაობა ოდემსე ხელისუფლებაში დაბრუნდეს. სხვანაირად, ქვეყნის მომავალზე ნორმალურად ვერ ვისაურებთ, დავბრუნდებით ისევ წარსულში. ჩემი მიზანი მარტივია - ქვეყანაში არსებული რადიკალიზაცია დავასრულოთ, ერთის მხრივ, გვყავს მოძალადე, ბოროტი ნაციონალური მოძრაობა, რომლებიც "ოცნების" დასუსტებულ სახეს რომ დაინახავენ, რევანშის შესაძლებობის აზრი გაუელვებთ, მეორე მხრივ, კორუმპირებული, იმფალტინური "ქართული ოცნება" და მესამე მხრივ, უზარმზარი შესაძლებლობები, რომ ეს ქვეყანა, ერთხელ და სამუდამოდ, ევროპული ოჯახის წევრი გავხადოთ. ამიტომ ვფიქრობ, რომ თვითგადარჩენის ინსტიქტი მას უკარნახებს, აუცილებლად ჩაერთოს პოლიტიკურ პროცესში და არავის მისცეს შესაძლებლობა იფიქროს, რომ ნაციონალური მოძრაობის რევანში შესაძლებელია", - განაცხადა პარტია "საქართველოსთვის" ლიდერმა.

The leader of the "For Georgia" party, Giorgi Gakharia, is certain that "Bidzina Ivanishvili does not have the resources to refuse political debates."
"If he did not become the face of this demonstrative campaign, we can draw a logical conclusion in two directions. First, that he is preparing to falsify the elections, because those people who are waiting for his permission to applaud or take the stage will not be able to pursue independent politics in the country. He dismissed one person without appeal, promoted another, or did not, and no one knows what the consequences will be. There was no explanation about this, and the motivation was not clarified. It appears that these people are not accountable for anything. Therefore, I believe that if Ivanishvili does not only become a part of the political process but also the head of the election campaign from the side of "Georgian Dream," he will not be involved in this process and will not openly take responsibility himself, not as an honorary chairman... he will not win the elections that way. Honorable Chairman, you know how things are, you are with, you are not with, you are somewhere in the middle. You can say that I am the honorary chairman, the chairman of the party is Gharibashvili, call him whatever you want and talk to him. Or you have a government chairman, say whatever you want," - said the leader of the "For Georgia" party.
According to his own statement, "it is impossible for the society not to see that the weakened, irrational, degraded "Georgian dream" increases the risk of the theoretical possibility of the UNM returning to power."
"Today, we have people at the head of the country who do not have their own will and have not understood their responsibilities. They will gladly extend their hand to Bidzina Ivanishvili, who has already formally returned to politics - ask the honorary chairman. A week ago, the ruling party in the country said, we have 60% support in the country. We saved you from war and kept peace. At the same time, we have a double-digit economic growth rate. We got the candidate status. At the same time, we see that the rating of the UNM is in free fall, and the only question is whether it will split into two or four parts. At such a time, we must admit, the most resourceful person enters politics. Give me at least one good reason, there is no reason. I can promise him that during this debate, I will not say a single word about the past. I will not touch the past with a single word because I have so much responsibility to not give the UNM the opportunity to take advantage of the degraded and weakened "Georgian Dream". It is impossible for society not to see that the weakened, irrational, degraded "Georgian Dream" represents a huge risk for us that there is theoretical possibility for the UNM to return to power. In that case, will not be able to think about the future of the country normally. we will go back to the past. My goal is simple: to end the radicalization in the country. On the one hand, we have a violent, evil National Movement, which, seeing the weakened form of the "Dream", will think of the possibility of revenge. On the other hand, the corrupt, imphaltine
"Georgian Dream", and on the third hand, huge opportunities to make this country, once and for all, a member of the European family. That's why I think that the instinct of self-preservation dictates to Bidzina Ivanishvili to definitely get involved in the political process and not give anyone the opportunity to think that the revenge of the National Movement is possible," - said the leader of the "For Georgia" party.