პარტია "საქართველოსთვის" ლიდერი, გიორგი გახარია, "ქართული ოცნების" დამფუძნებლისა და ამჟამად, საპატიო თავმჯდომარის დებატებში გამოწვევასთან დაკავშირებით აცხადებს, რომ "პასუხი საბოლოო პასუხი დებატების შეთავაზებაზე, ბიძინა ივანიშვილისგან ჯერ არ მიუღია და ელოდება".
"ბიძინა ივანიშვილთან შეკითხვა მექნებოდა, შემდეგ ჯერზე როდის წავა. ეს სერიოზული შეკითხვაა. ძალიან კარგად მახსოვს, მისი ბოლო წასვლა, რაც დაპირება კი არ იყო, არამედ, აბსოლუტურად გააზრებული განცხადება როგორც ქვეყნის გარეთ, საერთაშორისო საზოგადოებისთვის, ისე ქვეყნის შიგნით გუნდისთვისაც და მაშინ უკან დასახევი ყველა გზა გადაჭრილი გახლდათ კონცეპტუალურად, ლოგიკურად და ემოციურად. ახლა ამან ცირკისა და თამაშის სახე რომ არ მიიღოს... წავედი, მოვედი, წავედი, მოვედი... როგორ რანაირად, საბავშვო ბაღი ხომ არაა?! ეს კითხვა მექნებოდა - შემდეგ ჯერზე როდის დაგვტოვებს. თუმცა იმედი მაქვს, მექნება შესაძლებლობა, ეს და ბევრად უფრო მნიშვნელოვანი და სერიოზული კითხვები პირადადაც დავუსვა.
შეკითხვაზე, პარტიის ყრილობაზე, პოლიტიკაში, ოფიციალურად, მესამედ ჩართვის შესახებ განცხადების გაჟღერებისას, რატომ დაასახელა ბიძინა ივანიშვილმა პერსონალურად გიორგი გახარია, პარტია "საქართველოსთვის" ლიდერი ამბობს, რომ ქვეყანაში არსებული მახინჯი პოლიტიკური სისტემის დემონტაჟის დაწყება მხოლოდ მას და მის გუნდს შეუძლია და ეს ბიძინა ივანიშვილმა იცის.
"მხოლოდ და მხოლოდ იმიტომ დამასახელა, რომ იცის, ჩვენ ვართ ერთადერთი პოლიტიკური ძალა, რომელსაც შეუძლია ამ მახინჯი პოლიტიკური სისტემის დემონტაჟი დაიწყოს. სხვას ეს არავის შეუძლია. არ ვიცი რა იქნება ხვალ ან ზეგ, მაგრამ დღეს ფაქტია, რომ ჩვენ ვართ ის გუნდი და პარტია, რომელსაც ამ მავნებლური რადიკალური, მახინჯი და უვარგისი პოლიტიკური სისტემის დემონტაჟის დაწყების ძალა აქვს და ამას გავაკეთებთ 2024 წლის არჩევნებიდან", - აღნიშნა ოპოზიციონერმა ლიდერმა Globalnews.ge-სთან ინტერვიუში.

The leader of the "For Georgia" party, Giorgi Gakharia, has stated that he has not yet received the final answer to the debate proposal from Bidzina Ivanishvili and is waiting for it.
"I have a question for Bidzina Ivanishvili: When will he leave next time? This is a serious question. I vividly remember his last departure, which was not a mere promise, but a well-considered statement to both the international community and domestic team... If this turns into a circus and a game... I came back, I left, I came back, I left... isn't it like a kindergarten?! I would ask this question: when will he leave us next time? However, I hope I will have the opportunity to ask these and many more important and serious questions in person", - Said Giorgi Gakharia.
When asked why Bidzina Ivanishvili personally named Giorgi Gakharia, the leader of the "For Georgia" party explained that only he and his team can initiate the dismantling of the corrupt political system in the country.
"He mentioned me because he knows that we are the only political force capable of beginning the dismantling of this corrupt political system. No one else can do it.I don't know what will happen tomorrow or the day after, but today it is a fact that we are the team and the party that has the power to start dismantling this harmful, radical, ugly, and unfit political system, and we will do it from the 2024 elections," - the opposition leader said in an interview with Globalnews.ge.