საქართველოს პრეზიდენტი, სალომე ზურაბიშვილი, რომელიც საფრანგეთში ვიზიტით იმყოფება, აშშ-ის არჩეულ პრეზიდენტს, დონალდ ტრამპს შეხვდა. პირველი პირების შეხვედრა ელისეს სასახლეში გაიმართა.
"სიღრმისეული განხილვა მქონდა პრეზიდენტ ტრამპთან და პრეზიდენტ მაკრონთან. ვამხილე მოპარული არჩევნები და უკიდურესად საგანგაშო რეპრესიები ქართველი ხალხის წინააღმდეგ. ხაზი გავუსვი ძლიერი აშშ-ის საჭიროებას. ქართველ ხალხს დონალდ ტრამპის სახით მეგობარი ჰყავს. ღმერთმა დალოცოს ამერიკის შეერთებული შტატები", - დაწერა პრეზიდენტმა ზურაბიშვილმა პლატფორმა X-ზე.
სალომე ზურაბიშვილი შეხვდა სოციალურ ქსელ X-ს მფლობელ ილონ მასკსაც. მისი თქმით, "არაჩვეულებრივი საუბარი საქართველოში არსებული სიტუაციის შესახებ ილონ მასკთან. მოუთმენლად ველი, როდის მივესალმებით მას ჩვენს ქვეყანაში".
საქართველოს პრეზიდენტი პარიზში შეხვდა უკრაინის პრეზიდენტს ვოლოდიმირ ზელენსკისაც, რომელიც საფრანგეთის დედაქალაქში პარიზის ღვთისმშობლის ტაძრის გახსნის ცერემონიაზე დასასწრებად იმყოფება.

Georgian President Salome ZourabiChvili, currently in France, held a meeting with US President-elect Donald Trump at the Elysee Palace.
"In depth discussion with Presidents Trump & Macron. Exposed the stolen election and extremely alarming repression against the people of Georgia. Underscored the need for a strong US. The Georgian people have a friend in Donald Trump. God bless the United States of America ," President Zourabichvili shared on Platform X.
Additionally, Salome Zourabichvili met with Elon Musk, the owner of social network X. She remarked, "Excellent exchange with Elon Musk about the situation in Georgia. I look forward to welcoming him in our country."
The President of Georgia also met with Ukrainian President Volodymyr Zelensky in Paris, who was there to attend the opening ceremony of Notre Dame Cathedral.